logo
Biuletyn Informacji Publicznej
Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o.
logo Ełk
logo BIP
Ogłoszono 31-03-2023 07:32 przez Piotr Kopiczko
- Instrukcja korzystania z BIP

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu po lewej stronie strony.
Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych. Kategorie opatrzone są nagłówkami zapisanymi niebieską czcionką.
W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie (aktywne przyciski na szarym tle).
Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podświetlona na szary kolor.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się w środkowej części ekranu bądź w postaci kolejnych podmenu, bądź w postaci informacji docelowej.

Jeżeli do słowa lub wersu podlinkowana(podłączona) jest szersza informacja, słowo to lub wers są wyróżnione, a po wskazaniu kursorem myszy fraza zostaje podkreślona a kursor przybiera postać dłoni.
Po "kliknięciu" na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w części środkowej lub w tak zwanym oknie "pop-up".

W każdym tego typu oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.
Wspomniana funkcja ("DRUKUJ") zawsze znajduje się na początku treści po prawej stronie pod niebieską ikonką drukarki.

Dokumenty specyficzne takie jak treść prawa miejscowego lub wnioski do wypełnienia zapisane są w postaci plików o rozszerzeniu pdf. W celu ich odczytania na komputerze powinien być zainstalowany program Acrobat Reader .
Jest to darmowy program dostępny w internecie pod adresem:
http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.htmlOprócz menu po lewej stronie na stronie głównej znajdują się następujące przyciski i zakładki:

- Przycisk "Strona główna" umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej po kliknięciu na Logo "Pro-Medica" na górze po lewej stronie,

- Przycisk "Ełk tu wracam" umożliwia przejście na stronę główną Urzędu Miasta po kliknięciu na Logo "Ełk tu wracam" na górze po prawej stronie,

- Przycisk "BIP" umożliwia przejście na stronę główną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po kliknięciu na Logo "BIP" na górze po prawej stronie,

Zakładka Rejestr zmian zawiera informacje o wszystkich zmianach wprowadzonych w dokumentach prezentowanych w BIP-ie. Odnaleźć tu można informacje jaki dokument, kiedy i w jaki sposób był zmieniany (dodany, skasowany czy zmodyfikowany),

Wyszukiwarka umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku w serwisie BIP.

W dolnej części ekranu znajdują się następujące przyciski:


- Polityka Prywatności - zawiera informacje o stosowaniu tzw cookies.

- Instrukcja korzystania z BIP - zawiera niniejszy tekst,

- Deklaracja Dostępności - zawiera deklarację dostępności

- Dostęp do Informacji Publicznej - zawiera informacje o dostępie do Informacji Publicznej

- Redakcja Biuletynu - pozwala na wyświetlenie danych osób redagujących BIP,

Rejestr zmian

Osoba, która wytworzyła informację:
Piotr Kopiczko
Osoba, która odpowiada za treść:
Piotr Kopiczko
Czas publikacji informacji:
31-03-2023 07:32
Wprowadzający informację:
Piotr Kopiczko
Liczba wyświetleń informacji:
92
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji